دوره شبکه اجتماعی مجازی

کاربران اینترنتی از طریق عضویت در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند پروفایل‌ها و صفحات شخصی برای خودشان بسازند. شبکه‌های اجتماعی از زنجیره‌ به هم پیوسته‌ای از پروفایل‌ها تشکیل شده‌اند و اعضا می‌توانند در این محیط با دوستان‌شان در ارتباط باشند. کاربران می‌توانند دوستان و آشنایان قدیمی‌شان را در شبکه‌های اجتماعی بیابند دوستان جدیدی پیدا کنند و همچنین دوستان خارج از این فضا را برای پیوستن به شبکه‌های اجتماعی دعوت کنند.

Myspace از جمله معروف‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیاست. عضویت در این سایت، امکانات گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به‌عنوان نمونه، سرویس موسیقی Myspace از جمله بخش‌های پرطرفدار این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود که تعداد زیادی موسیقی‌دان و گروه موسیقی در آن عضو هستند و کاربران فراوان سایت از آن استفاده می‌کنند. Facebook از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا، در حال حاضر، بیش از یک میلیارد کاربر دارد. شبکه اجتماعی Facebook، در ابتدا به‌ منظور استفاده در محیط‌های دانشگاهی طراحی شده بود و پس از مدتی که این شبکه اجتماعی برای استفاده همه کاربران عمومی شد، تبدیل به سایت محبوب دنیای وب گشت. بخشی از موفقیت Facebook به‌خاطر امکاناتی است که در اختیار کاربران آن قرار دارد و می‌توانند در استفاده و توسعه برنامه‌های سایت مشارکت داشته باشند. اگر Facebook به جای دنیای مجازی در دنیای فیزیکی حضور داشت این تعداد جمعیت، آن را به یکی از چند کشور پرجمیعت دنیا تبدیل می‌کرد. به جز Facebook چندین شبکه اجتماعی دیگر نیز کاربران چند صد میلیون نفری دارند. در رده‌بندی برترین وب‌سایت‌های دنیا بر اساس آمار الکسا، Facebook در بالای جدول، قرار دارد و در فهرست ۱۰۰ وب‏‌سایت برتر، نام چندین شبکه‌ی اجتماعی دیگر نیز به چشم می‌خورد. Facebook در بسیاری از کشورها پربیننده‌ترین وب‌سایت محسوب می‌شود و در بیش از ۱۰۰ کشور، محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی است.

facebook
Facebook در سه سال اخیر با رشدی جهشی به چنین جایگاهی رسید و توانست سایر رقبا در بازار شبکه‌های اجتماعی را پشت سر بگذارد. در فاصله‌ زمانی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ زمانی که کاربران در سایت Facebook صرف ‌کردند رشدی ۵۶۶ درصدی پیدا کرد، این در حالی بود که زمان صرف شده در کل فضای اینترنت تنها ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده بود. آمارهای اعلام شده از طرف گوگل نیز نشان می‌دهد نسبت تعداد بازدیدکنندگان مستقل از Facebook و سایر شبکه‌های اجتماعی به تعداد صفحات بازدید شده‌ آنها حدود ۱۰۰ برابر است. آمار، بیانگر این است که شبکه‌ها‌ی اجتماعی نه تنها به پربیننده‌ترین وب‌سایت‌های اینترنتی تبدیل شده‌اند بلکه کاربران اینترنتی بیشتر زمان حضورشان در فضای مجازی را نیز در این وب‌سایت‌ها می‌گذرانند. آمارهای مربوط به استقبال از شبکه‌های اجتماعی همچنان رو به رشد است.Linkedin دیگر شبکه اجتماعی مطرح دنیای مجازی است. این شبکه اجتماعی به کاربرانش در مدیریت و برقراری ارتباطات آنلاین حرفه‌ای و تجاری کمک می‌کند.Bebo هم از دیگر شبکه‌های اجتماعی محبوب فضای مجازی است که در بین نوجوانان، طرفدار بیشتری دارد و بیشتر، محبوب دانش‌آموزان و دانشجویان است.
آموزش در شرکت سیستم آوران صدرا شامل بخش‌های زیر است:
– برگزاری سمینارهای آموزشی محاسبات اجتماعی (Social Computing)
– برگزاری سمینارهای آموزشی شبکه اجتماعی و کاربردهای آن
– برگزاری کارگاه های آموزشی تحلیل شبکه اجتماعی (SNA)
– دوره آموزشی طراحی شبکه اجتماعی مجازی
– دوره آموزشی مدیریت شبکه اجتماعی مجازی

برای ارتباط با بخش آموزش با نشانی support [at] sasadra [dot] com تماس بگیرید.